En İyi Sistem Temizleme Programları

Please giriş yap or kayıtgönderini beğendi.
En İyi Sistem Temizleme Programları

İlk gün severek aldığınız bilgisayarınız aradan bir süre geçtikten sonra ilk günkü gibi çalışmayabilir. İlk güne göre daha yavaş çalışmasının ardında pek çok neden olabilir ve bazı durumlar da sisteminizi gereksiz yere meşgul edebilir. Tam da bu durumda sistem temizleme programları sizin imdadınıza yetişebilir. Biz bugün sizlere En İyi Sistem Temizleme Programları konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Sistem Temizleme Programları Nelerdir?

Sizler için hazırladığımız en iyi sistem temizleme programları ile siz de gereksiz dosyaları temizleyebilir, bilgisayarınızın ince duvarını düzenleyebilir ve güvenlik ayarlarını optimize edebilirsiniz. Bu nedenle bilgisayarınızı meşgul eden dosyalardan kurtularak sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Windows’un sistem bakım araçlarını kullanarak bu programların yaptığı optimizasyonları kendiniz de yapabilirsiniz. Ücretsiz sistem temizleme programları arasında:

CCleaner

Hem Free hem de Professional olarak sizlere sunulan seçenekler arasından siz de seçiminizi yaparak kullanabilirsiniz. Dosya temizleme, bilgisayar hızlandırma, program kaldırma, kayıt defteri temizleme, kalıcı dosya silme vb. pek çok işlevi yerine getiren bir temizlik uygulaması olarak ön plana çıkıyor. Sağlık testi, program güncelleme, gerçek zamanlı izleme, planlı temizleme, otomatik güncelleme gibi seçenekler sizlere sunulmaktadır.

IObit Advanced SystemCare

Pek çok kullanıcının beğenerek kullandığı sistem bilgisayarınızı gereksiz dosyalardan arındırarak daha hızlı çalışmasına neden olur. Kullanıcılar ister ücretli isterseniz de ücretsiz sürümünü kullanabilirler. Disk birleştirme ve kayıt defteri birleştirme gibi özelliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Advanced SystemCare içerisinde yer alan tarayıcı koruma araçları tarayıcı eklentisi kaldırma ve ana sayfa değiştirme engelleme konularında da çözüm üretiyor.

Ashampoo WinOptimizer Free

Ashampoo WinOptimizer uygulaması kullanıcıların sistem performansını artıran ve sistem ayarlarını optimize etmek için ihtiyaç duyacağı her türlü aracı kendine sunan bir sistem bakım aracıdır. Oldukça anlaşılır ve kolay kullanılabilir olan uygulama üzerinden sistem özelliklerine ve ayrıntılarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

SlimCleaner

Bilgisayar üzerinde detaylı incelemeler yaparak sistemi en iyi çalışma durumuna getirmeye çalışan SlimCleaner yapılan bakımlardan sonra gereksiz ve silinen dosyaları temizleyen bir programdır. Bilgisayarınızda kurulu olan programları artık dosya bırakmadan kaldıran bu uygulama aynı zamanda çalışan uygulamaları ve işlemleri de kontrol etmenizi de sağlayacaktır. Bununla beraber başlangıç ögelerini de bu program üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Xleaner

Kullanıcıların kolaylıkla kendi bilgisayarı üzerinden gereksiz dosyaları temizlemek için geliştirilen yararlı uygulama ile siz de internet geçmişi, çerezler, önbellek, tarayıcınızın otomatik tamamlama belleği, temp klasörleri, arama geçmişi, web tarama sonuçlarını temizlemenizi sağlar.

Sizin için hazırladığımız en iyi sistem temizleme programları ile karşınızdayız. Bu listede bulunan programlar arasından seçiminizi yaparak bilgisayarınız üzerindeki gereksiz programları silerek bilgisayarınızı daha da hızlandırabilirsiniz. Yukarıda yer alan programlar arasından kullandığınız program varsa bize belirterek siz de programla ilgili görüşlerinizi söyleyebilirsiniz. Eğer bu programlara rağmen bilgisayarınız hızlanmadıysa o zaman format zamanı gelmiş demektir. İyi bir format atarak bilgisayarınızın daha hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer fazla program yükünüz varsa HDD veya SDD arttırmanız gerektiğini untumayın.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Bir yanıt yazın