Twitter’da Nasıl TT Olunur?

Please giriş yap or kayıtgönderini beğendi.
Blog
Twitter'da Nasıl TT Olunur?

Twitter’da Nasıl TT Olunur? sorusu bu sosyal medyayı kullanan pek çok kişi tarafından sorulan sorular arasında yer aldı. Gündemimizde yer alan TT listesi pek çok kullanıcının araştırdığı konuların başında yer alır. Twitter’da Nasıl TT Olunur sorusu bu platform üzerinde belirli başlı takipçisi olması isteyen kullanıcıları yakından ilgilendirmektedir. Özellikle son zamanların en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından olan Twitter günümüzde 800 milyon takipçiye sahiptir. Kullanıcılar TT sayesinde hedef kitlesini genişletirken, zaman içerisinde bu mecrada popüler olabiliyor.

TT Nedir? Twitter TT Listesi Nasıl Oluşturulur?

Twitter TT Listesi Nasıl oluşturulur? Bu konuda neler yapılması gerekiyor konusuna değinmeden önce TT Nedir Twitter üzerinde TT’lere nasıl bakılır? gibi soruları cevaplayalım. TT kelime anlamı olarak Trend Topic kelimesinin kısaltması olarak biliniyor. Twitter üzerinde ise yer alan konular önemine ve tercih edilip konuşulma sırasına göre sıralanmaktadır. Twitter, gündemi yansıtan pek çok TT sayesinde bir çok kullanıcının ilgi odağı olmayı başardı. Twitter’da anahtar kelime ve hashtag kullanımıyla ortaya çıkan TT listesi hemen her gün milyonlarca üye tarafından görüntülenmektedir. TT listesini görüntülene kullanıcılar da gündemle ilgili bilgi sahibi olabilecektir.

Twitter TT Listesine Nasıl Bakılır?

Twitter TT Listesine Nasıl Bakılır sorusunun cevabı çok kolaydır. Twitter TT listesini görmek için ister mobil uygulama üzerinden isterseniz de bilgisayar üzerinden keşfet bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Eğer Türkiye’nin Twitter gündemini merak ediyorsanız sol üst kısımda yer alan kişisel verilerin hemen altında Türkiye Gündemi kısmına girmeniz gerekiyor.

TT Listesi karşınıza çıktığınızda konuların önem sırasına göre sıralandığını göreceksiniz. İlk sıralarda yer alan konular daha önemliyken, listenin alt kısmında yer alan konuların daha az önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter Gündem TT Nasıl Olunur?

Twitter Gündem TT oluşturmak için kullanıcıların gündemi takip etmesi gerekir. Öncelikle reklam anlaşmaları yapmak oluşturulan TT’nin dikkat çekmesini sağlamaktadır. Bunun dışında aynı zamanda sosyal medya danışmanlarından bu konuda yardım almanız gerekiyor. TT olmasını istediğiniz kelimeyi bir çok kez tweet atarak konuyu ön plana çıkarabilirsiniz. TT olması istenen kelimenin sürekli olarak aynı hesaptan atılması da size sonuç elde ettirecektir. Ancak bu süre zarfında sayıda fazla Tweet atılması gerekir.

Twitter’da Tag Nasıl Tweet Atılır?

Twitter’da Tag Nasıl Tweet Atılır sorusuna cevap vermeden önce tag seçimi yapılması gerekir. Öncelikle daha önce seçilen tagların yeniden kullanılması söz konusu değildir. Bu sebeple kullanıcıların ilk olarak etkileşim olasılığı yüksek bir tag seçmesi gerekir. Genel geçer etiketleri kullanarak TT listesine giriş yapmanız zor olacaktır. Tag kullanılan paylaşım üzerinde like, rettweet ve yorumları arttırarak etkileşime geçmelisiniz. Tag seçimi yaptıktan sonra # simgesini kullanarak etikerin hiç boşluk kullanılmadan yazılması gerekecektir. Bu sayede siz de TT olabilirsiniz.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Bir cevap yazın