Windows İçin En İyi Video Düzenleme Programları

Please giriş yap or kayıtgönderini beğendi.
Blog
Windows İçin En İyi Video Düzenleme Programları

Sizler için bugün Windows İçin En İyi Video Düzenleme Programları ile ilgili bir yazı hazırladık. Bilgisayarınız üzerinden video düzenlemek için hem kullanışlı hem de yetenekli bir program arıyorsanız fazla sayıda alternatifle karşılaşmış olabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu listemiz üzerinden en iyi video düzenleme programlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

iMyFone Filme

iMyFone Filme programı her ne kadar video düzenleme programlarının karmaşık yapısına bir çözüm olarak üretilmiş bir programdır. Tüm kullanıcıların kolaylıkla kullanacağı basit bir yapıya sahip olan bu uygulama aynı zamanda oldukça işlevsel özelliklere ev sahipliği yapmaktadır. 4K Videolara yönelik destek sunan bu uygulama profesyonel video düzenleme programına yakışır bir şekilde maske ve yeşil ekran işlevlerine de olanak sunuyor. Böylece yeşil perde kullanarak videolarda arka planınızı hayal gücünüz çerçevesinde istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Programa girdikten sonra karşınıza beş farklı kutucuktan oluşan bir menü çıkıyor. Buna ilaveten de hemen sağ taraftaki alandan daha önce düzenlediğiniz ya da düzenlemeye devam ettiğiniz projeleri görüntüleyebileceksiniz. Editing Mode kullanıcıların profesyonel içerikler oluşturacağı kapsamlı düzenleme modu açılacaktır. Auto Create ile çektiğiniz videoyu sisteme yükleyerek size sunulan onlarca farklı şablon üzerinden kısa süre içerisinde profesyonel görüntüler elde edebileceksiniz. Screen Recorder ile başka bir programa ihtiyaç duymadan video kaydı alabilecek ve aldığınız kayıtları da direkt olarak uygulama üzerinden yayına hazır hale getirebileceksiniz.

Adobe Premiere Pro

Profesyonel düzenleme işlevlerine sahip olan Adobe Premiere Pro, profesyonel kullanıcılar için sunduğu gelişmiş özelliklerle rakiplerinden ayrılmayı başarmıştır. Video düzenlemeye yeni başlayan kullanıcılar için ise oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. 4K, 8K ve VR gibi formatlara sahip olan bu program kırpma ve düzenleme araçlarıyla kullanıcılara yüksek hassasiyetli kontrol sunmaktadır. Aynı zamanda dosya uzantısını ve dosya biçimini düzenlemenize de imkan tanımaktadır.

Cyberlink PowerDirector 365

Profesyonel özellikleri gündelik kullanıcıların üzerine indirgemeyi başaran Cyberlink PowerDirector 365, basit bir arayüz ile karşımıza çıkıyor. Sunduğu efektleri, çoklu kamera düzenleme desteği ve hareket takibi gibi pek çok detayla öne çıkan bu program ayrıca ekran kaydı almanıza da olanak sağlıyor.

Vegas Pro

Renkleriyle ön plana çıkan Vegas Pro, gerçek anlamda profesyonel kullanıcıları hedefleyen bir video düzenleme programıdır. İyi bir işleme performansına sahip olan Vegas Pro, iç içe zaman çizelgesi desteği ile de ön plana çıkmaktadır.

Da Vinci Resolve

Güçlü yapıya sahip olan bu prodüksiyon programı profesyonellere hitap eden, anahtar kare oluşturma, renk derecelendirme ve ses araçlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Buna karşı çok fazla sistem kaynağı gerektiren bu program tüm diğer programlar gibi oldukça karmaşık yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Karmaşık olmasının yanı sıra pahalı olması da bu program için bir dezavantaj diyebiliriz.

Şu sıralar kullanacağımız en iyi video düzenleme programları konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Her biri kendi içinde belirli avantajlara ve belirli dezavantajlara sahip olarak karşımıza çıkan bu programların içerisinde bize göre en iyisi Adobe Premier Pro olsa da bu programı herkes kullanamadığı için iMyFone Filme iyi bir tercih olabilir. Ücretsiz olarak indireceğiniz bu programın Premium sürümünü kullanmanız da mümkün. Yıllık lisansta %70 indirim imkanını sizlere sunan bu program hem kolay ara yüzü hem de profesyonelliği ile video düzenlemek isteyen hemen herkesin tercihi olmayı başarmıştır. Siz de video düzenlemeye yeni başladıysanız hiç can sıkmadan bu programı indirebilir kolaylıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Reactions

1
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Bir cevap yazın