Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition Telefon İncelemesi

Please giriş yap or kayıtgönderini beğendi.
Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition İncelemesi

Oyun telefon tavsiyesi arayanlar, ucuz oyun telefon modellerini araştıranların yolu, Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition modeli ile kesişecektir. Çünkü bu cihaz oyun için tasarlandı ve fiyatı da uygun. 475 dolarlık oyun telefonunun tüm teknik detaylarına bakalım.

Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition Teknik Özellikleri

Telefonun, 3.0 Ghz frekansa çıkan çekirdeği olan güçlü bir işlemcisi var. 5.065 mAh kapasite enerji kaynağı oyunları kesintisiz oynamanızı sağlar. Ekranı 1080 x 2400 piksel çözünürlükte ve 6.67 inç büyüklüktedir. 12 GB ram geçici hafızası, 64+8+2 MP arka kameraları olan oyun telefonunun bazı güzel özellikleri var. 6 nm mimarili işlemcisi, 4.266 Mhz RAM frekansı, 64 bit desteği mevcut. Cihaz ekranı 395 ppi/inç oranına sahip. Dahili alanı 256 GB olan Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition Mali G77 tip GPU kullanıyor. Ekran yenileme hızının 120 Hz olması gayet güzel bir şekilde akıcı bir oyun oynamayı sağlıyor. Firma, kameralar konusunda 4K video çekebilme potansiyeline sahip sensörlerle yetindi, 8K video çekimi için bir çaba sarf etmedi. Zaten 8K için işlemci ve GPU elemanının da değişmesi gerekiyor. 8K çok yer kaplayacağı için ROM alanının en az 512 GB olması ve ek SD desteklemesi de pahalıya patlayacağından, hem ucuz hem de oyun oynanabilecek bir telefon profiline uygun olmadığından kameralar bu şekilde seçildi. Öne de 16 MP -1080p kalite bir kamera konuldu. 5.065 mAh pili dolduracak 67W adaptör tüm pili 40 dakikada doldurabiliyor. Bu da iyi bir yetenektir. Cihazın sensör ünitesine gelince; cayro, yakınlık, pusula, barometre, renk tayfı gibi sensörler, Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition cihazında yerini aldı.

Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition Telefon İncelemesi
Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition Telefon İncelemesi

Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition Fiyatı

Oyun telefonu geleneksel olarak pahalı olur ancak Xiaomi Redmi K40 Gaming Edition fiyatı 475 dolar ile sınırlı tutuluyor. Bunun nedeni, oyun telefon maratonunda iyi seviyede olmak. Yüksek frekanslı ( 1 çekirdek 3.0 Ghz frekans) işlemcisi, mimari açıdan bakıldığında az yer kaplayan, daha az sayıda ve daha işlevsel transistör grubunu içeren ve daha az yorulan bir işlemcidir. Oyun telefonlarındaki en büyük sıkıntı, telefonun çok ısınmasıdır. Isınma, devre elemanlarının ömrünü tüketen ve istenmeyen bir durum olduğundan, telefonların üretiminde soğutma sistemleri üzerinde çok çalışmalar yapılıyor. Alüminyum kasalı bir cihaz, plastik kasalı cihazlara oranla daha az ısınır, oyun cihazlarında bu durumu hemen fark edebilirsiniz. Xiaomi ise bu tekniklere asla yabancı kalmayacak bir şirkettir.

 

Reactions

0
0
1
0
0
2
Already reacted for this post.

Bir yanıt yazın